OBMB mediáció

Szolnokon az Országos Bűnmegelőzési Bizottság támogatásával 2011. március 1 – 2011. május 15. között „Konfliktuskezelő jelzőrendszer hálózat a hatékony közösségi konfliktuskezelésért.” című program a Partners Hungary Alapítvány és a szolnoki TESZ – VESZ Ifjúsági és Gyermek Alapítvány, valamint a JNSZ Megye Esély Szociális Közalapítványa Regionális Forrásközpont szervezésében valósul meg.

Átfogó célunk a bűnmegelőzés hatékonyságának növelése a helyi közösség erőforrásainak aktivizálásával, konfliktuskezelő kapacitásának kiépítésével.

Cél olyan mintaprojekt megvalósítása, mely a helyi intézmények képviselőiből jelzőrendszert hoz létre konkrét helyi konfliktusok azonosítására, és a rendszer tagjaiból kiválasztott mediátorok képzésével, mentorálásával a konfliktusok megelőzését, helyi erőforrásokkal történő, együttműködésen alapuló megoldását hosszú távon is képes biztosítani. A projekt disszeminációjával, a helyi közösség hatékony bevonásával a projekt hatóköre is kiterjeszthető.

A projekt elemei:

•    Mediátorképzés         2011. április
•    Mediáció                  2011. április - május
•    Esetmegbeszélő csoport     2011. május 11.
•    Zárókonferencia                 2011. május 11.

Bővebb információ: partners@partnershungary.hu , www.partnershungary.hu